niedziela, 27 marca 2011

RED RIVER III

RED RIVER III jest imprezą o charakterze rekreacyjnym zorganizowaną w formie gry terenowej opartej na zasadach symulacji militarnej określanej jako MILSIM.
Data: 14-15.05.2011
Rozpoczęcie nastąpi 14 maja o godz. 10.00
Zakończenie 15 maja o godz. 14.00


Zarys Polityczny:

KIRTEM

Małe malownicze państwo leżące nad rzeką Bystrą, do 1976r. było jedynie prowincją Naggorah. Dawna prowincja republiki ludowej Naggorah od zawsze była uważana za granicę z zachodem, z czasem stała się niemal niezależnym państwem o całkowicie innych poglądach politycznych popierających demokratyczną politykę zachodu. Mimo wielu różnic, Naggorah nie chciało uznać niepodległego państwa Kirtem, głównym powodem były obficie na tym terenie złoża uranu. Niezadowolenie mieszkańców prowincji wzrastało, i 4 kwietnia 1976r. osiągnęło swoje apogeum. Tego dnia tysiące ludzi wyszło na ulicę protestować żądając niepodległego państwa. Manifestacja została stłumiona siłą przez służby porządkowe i wojsko, jednak był to początek końca prowincji i czas narodzenia niepodległego państwa Kirtem. Zamieszki ogarnęły całą prowincję, Nagorrah zdecydowało się użyć siły. Śmierć poniosło 600 osób, a trzy razy tyle zostało rannych, walki trwały 4 dni. Państwa europy potępiły działania Naggorah i wystąpiły o przyznanie dla Kirtem statusu państwa niepodległego. Pod naciskiem Rady Europy Naggorah uznało suwerenność swojej byłej prowincji, był to początek państwa Kirtem. Od tego czasu sytuacja między dwoma państwami jest ciągle napięta, wielokrotnie dochodziło do agresji ze strony Naggorah, jednak dzięki interwencjom państw europy nigdy nie doszło do eskalacji konfliktu. Obecnie dzięki programowi wsparcia ekonomicznego który przedstawiła rada europy państwo szybko uzyskało status jednego z najlepiej rozwiniętych państw.
W 2004 roku Kirtem rozpoczęło badania nad wykorzystaniem złóż uranu, podpierając się projektem pokojowego wykorzystania energii atomowej. Jednak w roku 2011 pod nadzorem genialnego fizyka Alberta Foss'a w Kirtem rozpoczęto pracę nad stworzeniem nowego typu głowic atomowych.  Naggorah wydało oświadczenie iż działania ich sąsiada są jawną prowokacją i wykorzystają wszystkie dostępne środki aby wstrzymać ten projekt. Dziś sytuacja jest ciągle napięta, a prace nad głowicami nadal trwają.

NAGGORAH
Państwo o ustroju republiki ludowej. Kraj leży we wschodniej części kontynentu, sporą jego część pokrywają tereny wyżynne, posiada ono najdłuższe pasmo górskie na świecie zwane pasmem Hadriana. Największe miasta znajdują się na zachodniej części kraju, wschodnia część pozostaje w większości nietknięta przez cywilizację. Dawniej Naggorah składało się z 27 prowincji z których większość uzyskała w czasie II Wojny Światowej. Ta liczba uległa zmniejszeniu gdy w 1976 roku prowincja Kirtem uzyskała niepodległość. 1978r. Był dla Naggorah rokiem wojny domowej i rozprzestrzeniania się ruchu niepodległościowego który szybko ogarnął niemal cały kraj. W wyniku wyniszczenia wojną domową oraz nacisku pozostałych państw Europy w 1980r. Naggorah utraciło 1/3 swojego terytorium. Był to duży cios dla ekonomii i siły państwa, w wyniku rozpadu utraciło ono bowiem dostęp do wielu surowców, min. złóż węgla, ropy oraz uranu. Na dzień dzisiejszy, państwo składa się z 16 prowincji, z czego 2 znajdują się głęboko w pasmach górskich. W wyniku planu Verdiniego Naggorah szybko odzyskało stabilność ekonomiczną i płynność finansową. Mimo utraty sporej części terytorium Naggorah jest nadal siłą militarną z którą liczą się największe państwa Europy. Przy liczbie ludności sięgającej 50 milionów oraz obowiązkowej służbie wojskowej szacuje się iż w służbie czynnej znajduje się 300 tyś żołnierzy, a w stanie mobilizacji ta liczba może wzrosnąć do 1.2 mln. Przy obecnym nakładzie na zbrojenia (20 miliardów USD) Naggorah posiada to jedną z najlepiej wyposażonych armii na świecie.






.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz